“O rupem cu trecutul”. Sorin-Titus Muncaciu a votat pentru o Românie fără sărăcie

“O rupem cu trecutul”. Sorin-Titus Muncaciu a votat pentru o Românie fără sărăcie

Însoțit de câțiva colegi de partid, deputatul AUR Sorin-Titus Muncaciu a votat la secția amenajată în incinta Școlii “George Emil Palade”. La ieșire de la urne, candidatul la președinția Consiliului Județean a dezvăluit că votul său vizează  eradicarea sărăciei în toată România. De asemenea, la unison cu mai toți oamenii politici buzoieni, indiferent de orientarea politică, Sorin Titus Muncaciu a ținut o scurtă pledoarie în favoarea exprimării votului.

Deputatul a verificat și o plângere, venită pe adresa Biroului Electoral Județean. Conform spuselor  sale la ieșirea din secție, sesizarea s-a dovedit a fi fără acoperire.

Azi, 9 iunie, este ziua în care buzoienii sunt chemați la urne pentru a-și alege reprezentantul care va conduce fiecare localitate din județ, consilierii locali, președintele Consiliului Județean și consilierii județeni. Tot azi, vor fi aleși reprezentanții României în legislativul european. La Buzău, sunt eligibili aproape 366 000 de votanți.

Lasa un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate *

Te-ar putea intresa și
Actualitate

Primăria schimbă cișmelele publice

18.06.26 18:15 Ultima modificare 18.06.26 19:09

Înainte ca temperaturile estivale să atingă cote caniculare, edilii orașului au dispus ca toate cișmelele publice din oraș să fie înlocuite cu altele noi, moderne…