(VIDEO) S-au trezit față în față, apoi… scandal. Blocaj pe Republicii

(VIDEO) S-au trezit față în față, apoi… scandal. Blocaj pe Republicii

Cu atâtea șantiere pe străzile cele mai circulate din orașul Buzău, blocajele rutiere sunt la ordinea zilei. Nerăbdarea în trafic și nerespectarea regulilor de circulație conduc la ambuteiaje. Astăzi avem un exemplu de pe bulevardul Republicii.

Pe jumătate din Bulevardul Republicii din municipiul Buzău, lucrările de reabilitare au impus desfășurarea traficului în mod alternativ, pe un singur fir, resistematizarea fiind făcută cu semafoare.

Astăzi, circulația a fost paralizată minute bune, după ce unii dintre șoferi nu au respectat culoarea roșie a semaforului. Astfel, colane de mașini și autobuze s-au întâlnit la jumătatea drumului și nu au mai avut pe unde să treacă. Acuzațiile au curs de ambele părți, iar muncitorii au participat și ei la scandal.

Tot astăzi, compania Trans Bus a anunțat că, pe fondul lucrărilor efectuate în zonă, se suspendă opririle în zona stațiilor CFR, până la finalizarea intervențiilor la carosabil.

Un comentariu la: “(VIDEO) S-au trezit față în față, apoi… scandal. Blocaj pe Republicii

  1. înțeleg că sunt banii de muls dar îl regret pe Boscodeala acuma. Ăla nu făcea nimic dar barem se putea circula fluent in Buzău. Acuma avem străzile in miniatura că o capitală din afara dar a uitat că Buzăul e un oraș mic cu străzi mici nu cu 4 benzii dus și 4 pe benzii intors. pe unirii și au bătut joc cum au vrut ei. Nici nu se mai știe care sunt benzile de dus și de întors toate benzile sunt trasate cu linii continuu. A făcut în așa fel încât unde te-ai duce sa nu scapi sa prinzi vreo 2 cozii că sa stai că prostul din cauza modificărilor. Eu cred că e masochist Toma asta sau se răzbună pe buzoienii că nu am votat cu Țintești.

Lasa un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate *

Te-ar putea intresa și