Program special. Anunț important pentru buzoieni.

Program special. Anunț important pentru buzoieni.

Începând cu weekend-ul următor trei duminici la rând buzoienii vor merge la vot.

Pe 24 noiembrie se va desfășura primul tur al alegerilor prezidențiale, pe 1 decembrie vor avea loc alegerile parlamentare iar pe 8 decembrie va fi ales Președintele României de cei doi candidați calificați în turul 2.

Pentru ca procesul electoral să se desfășoare în cele mai bune condiții și câți mai mulți buzoieni să poată vota, primăria Buzău a adaptat programul de funcționare al unor instituții din subordinea sa.

Astfel, Direcția Evidență a Persoanelor va lucra sâmbătă 23.11, 30.11 și 07.12.2024 între orele 7 și 21, când vor fi preluate cererile pentru eliberarea actelor de identitate doar pentru persoanele care nu le dețin sau ale căror documente au expirat.

De asemenea și Direcția Economică din Piața Teatrului, numărul 1 va putea încasa taxele pentru eliberarea actelor de identitate în zilele de sâmbătă 23.11, 30.11 și 7.12.2024 dar și duminică 24.11, 01.12 și 08.12.24

Toți buzoienii care nu au acte de identitate sau cărora le-a expirat termenul de valabilitate pot să le obțină în aceste zile pentru a-și putea alege parlamentarii preferați și noul Președinte al României pentru următorii cinci ani.

Lasa un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate *

Te-ar putea intresa și