“Noaptea Cercetătorilor Europeni” a fost un real succes și în acest an. Peste 1700 de vizitatori au fost la Muzeul Județean, unde vineri au fost pregătite mai multe surprize, atât pentru cei mici, cât și pentru cei mari.
Organizatorii ediției din acest an au făcut față cu greu numărului mare de vizitatori. Cei mai mulți dintre oaspeți au fost elevi. Ei s-au bucurat de toate atracțiile pregătite la Muzeul Județean.
Unul dintre partenerii evenimentului a fost Stațiunea de Cercetare-Dezvoltare pentru Legumicultură Buzău.
Și Fundația Comunitară Buzău a contribuit la reușita ediției din acest an a “Nopții Cercetătorilor Europeni”.
Peste 1700 de persoane au trecut pragul Muzeului Județean, la evenimentul organizat vineri noapte.


