UN ŞOFER DE 20 DE ANI A DISTRUS 3 MAŞINI

UN ŞOFER DE 20 DE ANI A DISTRUS 3 MAŞINI

A INTRAT ÎN DOUĂ AUTOTURISME PARCATE PE TROTUAR

accident spitalUn şofer de 20 de ani, ce se deplasa dinspre Crâng înspre Micro 14, a apăsat prea tare pedala de acceleraţie a Mercedesului pe care îl conducea, a pierdut controlul volanului şi a lovit două maşini parcate pe marginea drumului. Evenimentul s-a produs duminică noapte, în jurul orei 01.00, în apropierea Spitalului Judeţean.

În urma accidentului au rezultat doi răniţi, aflaţi în maşina şoferului vinovat. E vorba de o adolescentă şi un tânăr de 21 de ani care, din fericire, nu au suferit răni grave.

Mercedesul împlicat în accident este înmatriculat în Bulgaria şi are asigurare în aceeaşi ţară. Proprietarii celorlalte două maşini avariate sunt îngrijoraţi că vor trebui să suporte din propriul buzunar reparaţiile autovehiculelor. 

Lasa un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate *

Te-ar putea intresa și