“TARE AȘ VREA O COMPETIȚIE CU BOȘCODEALĂ!” PRIMARUL TOMA, DESPRE REVENIREA FOSTULUI EDIL

“TARE AȘ VREA O COMPETIȚIE CU BOȘCODEALĂ!” PRIMARUL TOMA, DESPRE REVENIREA FOSTULUI EDIL

“Tare aş vrea o competiţie cu Boşcodeală”, a fost prima reacţie a actualului primar Constantin Toma, după ce a aflat de revenirea în politică a fostului edil-şef. Pe de altă parte, şeful Palatului Comunal a criticat în termeni duri reactivarea vechii conduceri.   

Still0104_00006Într-o emisiune la Campus TV, Constantin Toma a comentat ştirea politică a sfârşitului de an de la Buzău: cooptarea fostului primar Constantin Boşcodeală în echipa ALDE. Actualul edil-şef a declarat că şi-ar dori o bătălie electorală cu cel care a condus Primăria timp de 5 mandate consecutive.

Pe de altă parte, Toma a făcut o analiză în termeni duri cu privire la încercarea fostei conduceri de la Palatul Comunal de a reveni în prim-planul politicii buzoiene.

Înainte de Anul Nou, după ce Constantin Boşcodeală a participat la petrecerea de final de an a ALDE Buzău, fostul viceprimar Fănică Bîrlă ne-a declarat că l-a convins pe fostul edil-şef să se alăture liberalilor democraţi. (Mihai Bunăziua)

Lasa un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate *

Te-ar putea intresa și
Actualitate

Primăria schimbă cișmelele publice

18.06.26 18:15 Ultima modificare 18.06.26 19:09

Înainte ca temperaturile estivale să atingă cote caniculare, edilii orașului au dispus ca toate cișmelele publice din oraș să fie înlocuite cu altele noi, moderne…