Un tânăr din Pârscov a fost reținut ieri, pentru 24 de ore. Bărbatul este suspect într-un dosar de proxenetism, prin metoda „lover boy”.
În urma unor percheziții efectuate la două adrese, una din Pârscov, alta din municipiul Buzău, oamenii legii au găsit dovezi care duc la ipoteza că bărbatul ar fi determinat două tinere, de 18 și 24 de ani, din Buzău și Teleorman, să practice prostituția.
Cele două tinere erau determinate să se prostitueze într-un apartament din cartierul buzoian Micro 14, dar și la un hotel din zona Gării CFR.
Tânărul, în vârstă de 30 de ani, fusese eliberat din penitenciar în luna decembrie, anul trecut, după ce avea la activ mai multe condamnări care vizau furturi și abateri grave de ordin rutier.