La ora 10 punct, preşedintele Consiliului Judeţean, Petre Emanoil Neagu, a sosit la vot însoţit de nepoţelul său, în vârstă de şase ani. Alături de el au fost prezenţi deputatul Marcel Ciolacu şi membri ai staffului social-democrat. Neagu a votat pentru bunăstare şi pentru un „Parlament care să stea cu fruntea sus”.

Ca şi la alegerile locale, preşedintele Consiliului Judeţean, Petre Emanoil Neagu, a sosit la secţia de votare însoţit de nepoţelul său în vârstă de şase ani, pe care l-a iniţiat în procedura de votare.
Cu un reprezentant al viitorului alături de el, preşedintele Petre Emanuel Neagu a votat pentru un Buzău mai modern şi mai bogat şi pentru bunăstarea tuturor românilor.
Alături de preşedintele CJ, în aceeaşi locaţie şi-a exprimat convingerile electorale şi Lucian Romaşcanu, purtătorul de cuvânt al organizaţiei buzoiene a PSD.
Lucian Romaşcanu a venit la vot însoţit fiul sau. (Corneliu Floriceanu)


