NICIO EMOȚIE! GLORIA, VICTORIE EN-FANFARE, CU CHIȘINEU-CRIȘ

NICIO EMOȚIE! GLORIA, VICTORIE EN-FANFARE, CU CHIȘINEU-CRIȘ

Victorie lejera, a Gloriei, in disputa cu Chisineu-Cris. In partida disputata azi, buzoiencele s-au impus cu 41 la 23, in fata unei grupari fara victorie in sezonul actual. Ros-albastrele au dominat clar partida,  dovada si diferenta de optsprezece goluri. Pentru Gloria, victoria de azi este cea de-a patra consecutiva in Liga Florilor, din cinci partide disputate.

handbal victorieDupă partida cu accente de thriller în compania celor de la SCM Craiova, azi fanii handbalului buzoian n-au avut nicio emoție. Gloria s-a impus lejer, cu 41 la 23, în fața nou promovatei Chișineu-Criș. Arădencele au condus o singură dată, cu 1 la 0, reușind să mențină un oarecare echilibru, doar în primele minute. Elevele lui Ovidiu Mihăilă au reușit apoi să marcheze de cinci ori fără să primească gol, nou promovatele capotând complet.

Deși au intrat la cabine cu un avantaj de șase goluri, fetele de la Gloria nu s-au relaxat nici în a doua repriză, continuând să marcheze la foc continuu.  Mai mult, nici arădencele n-au reușit să-și depășească statutul de outsider,  marcând de doar opt ori într-o repriză.

Grație victoriei de azi, Gloria urcă până pe poziția a patra a Ligii Florilor, cu douăsprezece puncte din cincisprezece posibile. (Andrei Solomon)

Publicat de: Editat de:
Lasa un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate *

Te-ar putea intresa și