Decizie surprinzătoare luată astăzi de deputatul PSD Buzău Marian Ghiveciu.
Acesta şi-a anunţat de la microfonul Camerei Deputaţilor demisia din Parlament. Gestul lui Ghiveciu este legat de alegerile recente de la şefia PSD Buzău, unde favoritul său, Ion Vasile, a fost înfrânt de gruparea Boşcodeală – Ciolacu. Ghiveciu susţine că alegerile respective au fost o ruşine.
Ghiveciu a precizat că după demisia de azi se va retrage din viaţa politică. Acesta este dezamăgit şi că n-a reuşit să facă prea multe pentru alegătorii săi, deşi PSD a fost la guvernare.
După ieşirea din politică, Ghiveciu va avea şi posibilitatea de a se ocupa mai bine şi de procesul său din justiţie. Fostul deputat a făcut apel la decizia de pe fond prin care a fost condamnat la trei ani de închisoare cu suspendare.
(Auraş Tereacă)




Mergi omule cu Dumnezeul tau si lasa-ne ca avem alta treaba pe pamantul asta. Daca vrei sa ne faci totusi un bine, ia-i si pe ceilalti pe care ii stii si iti seama, poate faceti un partid minoritar si sa va voteze nevestele, copii, bunicii sau amantele. Succes!