În şedinţa de aseară a PNL Buzău a fost anunţat rezultatul sondajelor efectuate cu privire la nominalizarea candidaţilor pentru Primăria Buzău şi Consiliul Judeţean.
Constantin Ionescu va candida la funcţia de edil şef al Primăriei Buzău. Are experienţă întrucât a mai activat ca viceprimar.
Dacă va candida, Constantin Ionescu afirmă că va avea o campanie cinstită, curată şi de bun-simţ.
Urmează ca cei ambii candidaţi desemnaţi la Buzău să fie validaţi şi de Biroul Permanent Naţional al PNL.
(Corneliu Floriceanu)


