A ARS DE VIU ÎN PROPRIA CASĂ. VICTIMA LOCUIA SINGURĂ, VECINII AU VĂZUT FOCUL TÂRZIU

A ARS DE VIU ÎN PROPRIA CASĂ. VICTIMA LOCUIA SINGURĂ, VECINII AU VĂZUT FOCUL TÂRZIU

Incendiul s-a produs noaptea, în jurul orei 23 în satul Vîlcele din comuna Ulmeni.

incendiu ulmeniBărbatul locuia singur astfel ca nimeni nu a putut să-l salveze sau să măcar să alerteze vecinii. Sătenii au realizat că imobilul a luat foc abia cînd locuinţa a fost în întregime cuprinsă de văpaie.

Pompierii au luptat cu flăcările aproape două ore pentru a stinge incendiul.

Pentru proprietarul imobilului intervenţia a fost tardivă. Intervenţia pompierilor a fost dificilă întrucât casele din zonă sunt foarte apropiate, existînd posibilitatea ca incendiul să se fi extins şi în vecini. 

Lasa un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate *

Te-ar putea intresa și