Razie rutieră matinală printre transportatorii de persoane din județul Buzău. A fost încă o acțiune preventivă menită să contribuie la un transport în siguranță pentru pasageri și pentru ceilalți participanți la trafic. 25 de sancțiuni contravenționale au fost aplicate în urma acțiunilor, în special pentru depășirea numărului de călători și pentru opriri neautorizate.
În această dimineață, polițiștii au organizat mai multe filtre rutiere pe drumurile din județul Buzău, iar în vizorul agenților de circulație au fost transportatorii de persoane. Niciun transportator de persoane nu a scăpat neverificat.
Astfel de acțiuni rutiere vor continua periodic în județul Buzău.


