Trafic de coșmar la orele de vârf, săptămâna aceasta, la ieșire din oraș spre Mărăcineni până la rondul de la Autorolla. Pe acest tronson se instalează separatoare de sens. Lucrările au început astăzi.
Astăzi după-amiază, la ieșirea din oraș spre podul de la Mărăcineni, s-a circulat bară la bară. La câteva sute de metri după pod, muncitorii au început montarea de separatoare de sensuri.
Separatoarele de sens din beton vor fi amplasate până în rondul de la intersecția cu DJ 203 K, spre Vadu Pașii. Lucrările vor continua și în alte două zone de pe DN 2 E 85, spre Râmnicu Sărat. Solicitarea a fost făcută de Serviciul Poliției Rutiere Buzău.
Lucrările, comandate de secția de Drumuri Naționale, dau bătăi de cap conducătorilor auto, nevoiți să aștepte mai mult până să treacă de zona în care acționează muncitorii.
Se estimează că, săptămâna aceasta, vor fi finalizate lucrările de montare a separatoarelor de sens pe tronsonul de drum până în rondul de la Autorolla. Așadar, șoferii care tranzitează zona trebuie să se înarmeze cu răbdare.



