Aleile din cartierul „Crâng”vor fi totuși asfaltate. S-a încercat plombarea carosabilului dar s-a ajuns la concluzia că erau mai multe petice decât asfalt. Decidenții au hotărât să fie frezat betonul de pe alei și apoi să se asfalteze.
Începerea lucrărilor de reabilitare de pe aleile Crângului, Parcului și a căii de acces către Grădinița 4, ar fi trebuit să se întâmple încă de la începutul lunii mai dar au apărut niște modificări în proiectul tehnic.
Pe aleile dintre blocurile de locuințe situate pe partea stângă a Bulevardului Nicolae Bălcescu, în spatele blocurilor turn, nu s-a mai intervenit de foarte mulți ani.
Primăria a încercat o soluție de compromis și a plombat găurile de pe alei, numai că, la sfârșit au constatat că sunt mai multe petice decât asfalt pe carosabil, așa că au decis să asfalteze dintr-n capăt în celălalt.
Două echipe de drumari de la Urbis vor începe reabilitarea străzilor din capătul dinspre Complexul comercial „Crâng” și de la Grădinița 4.
Se dorește ca lucrarea să fie gata până în luna septembrie, la sfârșitul vacanței de vară, când copiii vor reveni la cursuri.



