LOCATARII DE PE ISLAZULUI, ÎN CONTINUARE NEMULŢUMIŢI
Săptămâna trecută, Campus TV a difuzat, la solicitarea telespectatorilor ştirea intitulată „Vai de maşini, strada Islazului, cea mai proastă din oraş”.
A doua zi, o echipă de la Palatul Comunal s-a deplasat aici, pentru a remedia, pe cât posibil, carosabilul.
S-a venit cu un utilaj dotat cu freză care a nivelat parţial gropile din carosabil şi s-a aruncat ceva balast la intrarea dinspre Strada Tranilvaniei.
Prea puţin, consideră locuitorii străzii, în continuare nemulţumiţi,
Mai mult, locatarii consideră că agregatele împraştiate se vor transforma în noroi la venirea dezgheţului.
Nemulţumire au manifestat şi locatarii de pe strada prelungirea Independentei, care ne-au trimis la redactie mai multe poze cu noroiul de pe strada. Si aici reprezentantii primariei au venit in inspectie, dar n-au lucrat deloc la strada.



