După prima zăpadă din acest an, pasarela din zona Drăgăicii arăta ca după bombardament.
Şoferii care tranzitau zona făceau mari eforturi să nu îşi strice maşinile în gropile uriaşe. La doar câteva zile, după ce în Jurnalul Campus TV s-a difuzat un reportaj despre această situaţie, lucrurile s-au schimbat.
Doar petecele de asfalt nou mai amintesc de situaţia dezastruasă de săptămâna trecută. În mare viteză, angajaţii Urbis Serv au turnat asfalt la rece.
Rămâne de văzut dacă plombele cele noi vor trece şi de viitoare ninsoare, când va fi împrăştiat antiderapant, care de cele mai multe ori conţine şi sare.


