(VIDEO) Record de amenzi, într-o singură zi. Razii rutiere

(VIDEO) Record de amenzi, într-o singură zi. Razii rutiere

Tragediile produse în ultima perioadă pe șoselele buzoiene au determinat responsabilii din cadrul IPJ să intensifice acțiunile preventive. Ieri, județul Buzău a fost polul celei mai ample razii rutiere organizate vreodată.

Ieri, în intervalul orar 11:00 – 15:00, drumurile ce străbat județul nostru au fost împânzite de polițiștii buzoieni, în sprijinul cărora au venit colegi din șase județe, sub coordonarea Direcției Rutiere din cadrul IGPR. 

Faptul că acțiunea a fost desfășurată cu forțe mărite s-a reflectat și în bilanțul raziei desfășurate timp de patru ore: aproape 650 de amenzii, dintre care mai mult de jumătate aplicate pentru depășirea limitei de viteză.

Cea mai mare viteză, înregistrată ieri, a fost pe raza localității Potârnichești, pe DN 2 E 85. O mașină, condusă de un buzoian în vârstă de 82 de ani, a fost suprinsă rulând cu 124 km/h.

Lasa un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate *

Te-ar putea intresa și