Olimpicii și profesorii coordonatori, premiați. Recompense bănești pentru elitele Buzăului

Olimpicii și profesorii coordonatori, premiați. Recompense bănești pentru elitele Buzăului

Olimpicii buzoieni și profesorii coordonatori cu rezultate notabile la olimpiadele naționale și internaționale au fost premiați, astăzi, de Consiliul Județean. 80 de elevi și profesori au fost recompensați cu sume cuprinse între 600 și 1000 de lei.

„Nu au urmărit recompensele bănești, dar noi suntem datori să îi răsplătim pentru eforturile pe care le fac, atât elevii, cât și profesorii. Ei mențin județul Buzău în elita educației naționale și merită tot sprijinul nostru” , a declarat, astăzi, Felix Rache, vicepreședinte al Consiliului Județean.

80 de elevi și profesori au fost recompensați astăzi de Consiliul Județean Buzău pentru rezultatele obținute la olimpiadele naționale și internaționale.

Pe lângă recunoașterea meritelor și sincere felicitări, atât olimpicii, cât și coordonatorii lor, au primit dimplome însoțite de sume cuprinse între 600 și 1000 de lei.

Lasa un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate *

Te-ar putea intresa și