GROAPĂ ASTUPATĂ ABIA DUPĂ INTERVENŢIA CAMPUS TV. COMPANIA DE GAZE A SCĂPAT NEAMENDATĂ DE PRIMĂRIE

GROAPĂ ASTUPATĂ ABIA DUPĂ INTERVENŢIA CAMPUS TV. COMPANIA DE GAZE A SCĂPAT NEAMENDATĂ DE PRIMĂRIE

La două zile după ce Campus Tv a semnalat că o groapă mare tronează de mai mult timp în mijlocul unei intersecţii intens circulate, astăzi au apărut muncitori în zonă. Groapa a fost lăsată neastupată mai bine de două luni, după o intervenţie a celor de la compania de gaze. Lucrarea ar fi trebuit finalizată în urmă cu o lună.

groapa-astupareAzi dimineaţă, pe Aleea Sporturilor, la intersecţia din zona unui supermarket, se muncea de zor pentru a se astupa o groapă lăsată de izbelişte, după o lucrare a celor de la Distrigaz. Deşi ar fi trebuit să dispună efectuarea lucrării încă de acum o lună, compania de gaze s-a mişcat abia după ce, zilele trecute, Campus Tv a semnalat cazul în atenţia autorităţilor. Primăria a luat legătura cu cei de la Distrigaz şi le-a adus la cunoştinţă ca, de urgenţă, să readucă asfaltul la stadiul de dinaintea săpăturilor.

De această dată, compania de gaze a scăpat neamendată, însă, potrivit şefilor din Palatul Comunal, astfel de situaţii nu vor mai fi acceptate. (Mihai Bunăziua)

Publicat de: Editat de:
Lasa un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate *

Te-ar putea intresa și
Actualitate

Primăria schimbă cișmelele publice

18.06.26 18:15 Ultima modificare 18.06.26 19:09

Înainte ca temperaturile estivale să atingă cote caniculare, edilii orașului au dispus ca toate cișmelele publice din oraș să fie înlocuite cu altele noi, moderne…