Publicat la: 02.09.2019. 17:58 / 387 views

GLORIA, LA PRIMUL PAS GREŞIT. BUZOIENII AU PIERDUT ACASĂ, CU MIOVENI

Gloria nu a reuşit sâmbătă, să confirme, în faţa suporterilor, după victoria cu Universitatea. Buzoienii s-au oprit la patru victorii consecutive, seria succeselor fiind întreruptă de CS Mioveni. Roş albaştrii au ratat şi un penalty, la 1-0 pentru oaspeţi, prin Vali Alexandru.

gloria fotbal cu cs mioveni  gloria fotbal cu cs mioveni 2

Gloria Buzău a înregistrat sâmbătă primul eşec în Liga a II-a, cu CS Mioveni, 0 la 2.

Elevii lui Ilie Stan n-au reuşit să continue seria bună din primele etape ale Ligii a II-a, pierzând, 0 la 2 cu Mioveni.

Oaspeţii au deschis scorul în minutul 15, prin Balint iar Gloria nu a reuşit să fructifice dominarea din teren. Roş-albaştrii au dominat steril, fără să-şi creeze ocazii importante.

Gloria a avut, totuşi, ocazia egalării, în minutul 55, la un penalty obţinut de Tucaliuc. Valentin Alexandru, golgeetrul competiţiei, a irosit, însă, şansa de a aduce egalitatea pe tabela de marcaj, şutînd în bară.

Buzoienii n-au reuşit să egaleze, în ciuda faptului că au dominat copios meciul. Mai mult, oaspeţii au mai înscris o dată, în minutul 92, prin Măzărache.

Etapa viitoare, Gloria joacă în deplasare cu Pandurii Tîrgu-Jiu. (Andrei Solomon)