CONSILIU DE ADMINISTRAŢIE COMPLET. CERCETĂTORUL COSTICĂ VÂNĂTORU A FOST NUMIT LA „PIEŢE TÂRGURI ŞI OBOARE”

CONSILIU DE ADMINISTRAŢIE COMPLET. CERCETĂTORUL COSTICĂ VÂNĂTORU A FOST NUMIT LA „PIEŢE TÂRGURI ŞI OBOARE”

clm sedinta vanatoruConsilierii locali au votat în unanimitate desemnarea cercetătorului Costel Vânătoru ca membru în Consiliul de Administraţie de la „Pieţe Târguri şi Oboare”. Societatea îşi poate desfăşura acum activitatea în mod legal. Costel Vânătoru a fost propus de independentul Constantin Ionescu, iar primarul a preluat propunerea şi a dus-o la bun-sfârşit.

Completarea Consiliului de Administraţie, fără de care Societatea Comercială „Pieţe Târguri şi Oboare” nu-şi putea desfăşura activitatea, a fost motivul principal pentru convocarea şedinţei extraordinare a CLM.

La şedinţa anterioară, unul dintre membrii propuşi a fost respins şi a fost înlocuit cu o altă persoană.

Independentul Constantin Ionescu l-a propus pe Costel Vânătoru iar primarul a preluat ideea şi a dus-o la bun sfârşit, convingându-l pe pe binecunoscutul cercetător să accepte desemnarea sa.

Votul a fost secret iar rezultatul a fost cel preconizat: Costel Vânătoru a fost agreat de toţi consilierii şi a fost votat în unanimitate.

Costel Vânătoru este inginer doctor, cercetător principal gradul doi, dar şi preot.    Vânătoru nu a participat la şedinţa de astăzi a Consiliului Local Municipal.

(Corneliu Floriceanu)

Publicat de: Editat de:
Lasa un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate *

Te-ar putea intresa și