BUZĂU CITY REPORT. SESIZĂRILE CĂTRE PRIMĂRIE SE POT FACE DIRECT DE PE TELEFON

BUZĂU CITY REPORT. SESIZĂRILE CĂTRE PRIMĂRIE SE POT FACE DIRECT DE PE TELEFON

Aplicaţia lansată de Primăria Municipiului Buzău, denumită Buzău City Report, este o modalitate foarte simplă de a interacţiona cu administraţia locală.

aplicatieÎn aplicaţie sunt consemnate toate domeniile de activitate din primărie iar sesizarea poate fi postată extrem de simplu.

Aplicaţia a fost concepută special pentru folosul cetăţenilor, care pot astfel să conlucreze cu funcţionarii din primărie, fără a se mai deplasa până la birourile unde aceştia lucrează.

Toate sugestiile şi sesizările trimise pe această cale către administraţia locală, vor ajunge în final la cei doi viceprimari. Într-un termen dat, aceştia vor trebui să răspundă tuturor semnalizărilor venite din partea cetăţenilor buzoieni.

(Corneliu Floriceanu)

Lasa un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate *

Te-ar putea intresa și
Actualitate

Primăria schimbă cișmelele publice

18.06.26 18:15 Ultima modificare 18.06.26 19:09

Înainte ca temperaturile estivale să atingă cote caniculare, edilii orașului au dispus ca toate cișmelele publice din oraș să fie înlocuite cu altele noi, moderne…