Benzi reversibile pe Unirii. Reguli noi pe tronsonul de la Avion la Podul Mărăcineni

Benzi reversibile pe Unirii. Reguli noi pe tronsonul de la Avion la Podul Mărăcineni

Noile lucrări de pe Bulevardul Unirii au generat și primele blocaje rutiere. Pentru a se evita blocarea traficului, vor fi folosite benzile reversibile. Acestea asigură alternativ, la orele de vârf, câte două benzi pe sensul de mers cel mai aglomerat.

Împreună cu Poliția Rutieră, Municipalitatea va căuta cea mai bună soluție pentru ca traficul auto pe tronsonul dintre giratoriul cu avion și podul Mărăcineni să nu sufere blocaje.

Pe această porțiune din Bulevardul Unirii au început de ieri lucrările pentru construirea sistemului de colectare a apelor pluviale.

Odată cu începerea lucrărilor la rețeaua de colectare a apelor pluviale, au apărut și primele probleme.

Prima bandă de pe sensul către pod a fost închisă cu garduri metalice, ceea ce a generat, după cum era de așteptat, aglomerarea traficului auto pe o singură bandă și, bineînțeles, blocaje rutiere.

Soluția benzilor reversibile pare a fi cea mai potrivită, mai ales în orele de vârf.

Probabil că de mâine se va recurge la benzile reversibile și rămâne de văzut ”pe viu” dacă acestea vor avea efectul scontat.

Așa că, șoferi, atenție mare la condus și, dacă este posibil, optați pentru trasee alternative și ocoliți zona!

Un comentariu la: “Benzi reversibile pe Unirii. Reguli noi pe tronsonul de la Avion la Podul Mărăcineni

  1. Firma care lucrează este o firma competentă ,are o echipa de ingineri cu adevarat tehnici și este condusă de un administrator inteligent(nu cred ca are egal la nivel de județ), și va finaliza lucrările in avans

Lasa un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate *

Te-ar putea intresa și