AZI S-A SERBAT ZIUA MONDIALĂ A PĂMÂNTULUI

AZI S-A SERBAT ZIUA MONDIALĂ A PĂMÂNTULUI

PRILEJ PENTRU CONTINUAREA CAMPANIEI “SACUL GALBEN”.

sac galbenAstăzi, firma de salubritate din Buzău, a celebrat Ziua Pământului sub sloganul “o planetă curată este o planetă frumoasă şi sănătoasă”. Prilej pentru continuarea campaniilor de conştientizare a cetăţenilor asupra necesităţii colectării selective a deşeurilor. La acţiune au răspuns prezent şi angajaţii Centrului pentru Recuperare, Reabilitare şi Educaţie Specială.

Centrul pentru Recuperare, Reabilitare şi Educaţie Specială a fost prima instituţie publică din Buzău care s-a arătat dispusă să colecteze selectiv deşeurile în deja celebrii saci galbeni.

În plus,  copiii care se tratează aici şi-au dovedit grija pentru mediul înconjurător în lucrările lor.

Astfel de acţiuni le prezintă buzoienilor importanţa colectării corecte a deşeurilor. 

 

Lasa un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate *

Te-ar putea intresa și
Actualitate

Primăria schimbă cișmelele publice

18.06.26 18:15 Ultima modificare 18.06.26 19:09

Înainte ca temperaturile estivale să atingă cote caniculare, edilii orașului au dispus ca toate cișmelele publice din oraș să fie înlocuite cu altele noi, moderne…