TRASEUL AUTOBUZULUI 2 NU SE PRELUNGEŞTE SPRE DEDEMAN. DIRECTOR TRANS-BUS: „NU SE MERITĂ!”

TRASEUL AUTOBUZULUI 2 NU SE PRELUNGEŞTE SPRE DEDEMAN. DIRECTOR TRANS-BUS: „NU SE MERITĂ!”

Mai mulţi telespectatori au solicitat inclusiv la Campus Tv prelungirea rutei autobuzului nr. 2 până la Dedeman.

autobuzeDirectorul Trans-Bus spune că măsura a mai fost luată în trecut, dar s-a dovedit nerentabilă:

O altă solicitare vine din partea locuitorilor din cartierul Mihai Viteazul unde autobuzul nr. 3 are cap de linie. Unii dintre localnicii se plâng că trebuie să plătească bilet de două ori pentru a ajunge la destinaţie.

În altă ordine de idei, directorul Trans-Bus îmbrăţişează propunerea primarului C-tin Boşcodeală ca din septembrie transportul să se facă gratuit pentru toţi buzoienii. Jercan contrazice ideea că autobuzele n-ar face faţă afluxului crescut de călători. 

Un alt obiectiv important pentru Trans-Bus este completarea parcului auto cu minim 10 autobuze noi.

Lasa un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate *

Te-ar putea intresa și
Actualitate

Primăria schimbă cișmelele publice

18.06.26 18:15 Ultima modificare 18.06.26 19:09

Înainte ca temperaturile estivale să atingă cote caniculare, edilii orașului au dispus ca toate cișmelele publice din oraș să fie înlocuite cu altele noi, moderne…