A SCĂPAT DACIA PE CONTRASENS ŞI ÎN MICROBUZ. ŞOFERUL ŞI DOI PASAGERI, TOŢI DIN BUZĂU, AU AJUNS LA SPITAL

A SCĂPAT DACIA PE CONTRASENS ŞI ÎN MICROBUZ. ŞOFERUL ŞI DOI PASAGERI, TOŢI DIN BUZĂU, AU AJUNS LA SPITAL

Un buzoian de 59 de ani aflat la volanul unui autoturism Dacia a pierdut controlul volanului, a intrat pe contrasens si a izbit frontal un microbuz care circula regulamentar. acc mereiEvenimentul rutier s-a produs într-o curbă periculoasă, pe între Dealul Viei şi Sărăţeanca, pe raza comunei Merei, pe DJ205. În urma impactului trei persoane  au fost transportate la Spitalul Judeţean pentru îngrijiri medicale. E vorba de soferul şi pasagerul din autoturism şi o tanara din microbuz.

Una dintre victimele accidentului, dignosticată cu traumatism cranio-cerebral  a fost transportată la spitalul Bagdasar-Arseni din capitală. Celelalte două persoane rănite au rămas la spitalul buzoian.

În urma accidentului, traficul pe DJ 05 a fost inteerupt  mai bine de o jumătate de oră.

 

Lasa un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate *

Te-ar putea intresa și