Publicat la: 13.02.2020. 19:10 / 177 views

EŞEC DRAMATIC! HC BUZĂU ÎNVINSĂ ÎN ULTIMA SECUNDĂ DE STEAUA

Frustrare, în rândurile celor de la HC Buzău, la finalul partidei de pe teren propriu cu Steaua. Chiar dacă plecau detaşat cu şansa a doua, handbaliştii buzoieni şi-au depăşit cu mult condiţia echipei de play-out.

handbal 1 handbal 2

Buzoienii au revenit de fiecare dată în meci, nelăsându-se intimidaţi de blazonul oaspeţilor. Au condus de două ori în prima repriză, dar steliştii au intrat în avantaj la pauză,  15 – 12.

A urmat un al doilea mitan care a ţinut asistenţa cu sufletul la gură. Buzoienii au alergat după egalare, reuşind să echilibreze situaţia pe tabelă în minutul 55.

Steliştii şi-au păstrat totuşi calmul, profitând şi de 3 atacuri nefructificate ale elevilor lui Eliodor Voica. Cu o secundă înaintea fluierului final, militarii au înscris golul victoriei, năruind complet munca Lupilor.

Este al doilea meci consecutiv pierdut de buzoieni, după cel de la Vaslui. (Andrei Solomon)